Arti

 Arti

Arti eshte pasqyre e jetes.  Tolstoi

Kemi artin per te mos vdekur nga e verteta. Cernishevski

Arti eshte krijuar qe te perjetohet e jo te kuptohet. Andaj, cdo here artet, kur deshirojne te jene te kuptueshem, cdohere thone budallalleqe. Drajzeri

Ne art, para se gjithash, duhet ta shikosh dhe ta kuptosh te bukuren.  Stanisllavski

Arti nuk mesohet, se ne art nuk ka mesues.  Tarkovski

Kryeveprat shkruhen duke mohuar gezimet e jetes dhe veten. Mani

Te flasesh dhe te shkruash te verteten eshte arti me I rende nga te gjitha artet. Gorki

Arti ka per detyre te njohe e te shpjegoje jeten. Mani

Arti duhet dashur ne vete, e kurrsesi  vetem ne art. Stanisllavski

Arti I bukur eshte arti I gjeniut. Gjenialiteti eshte talent qe I jep artit rregulla. Kanti

Artisti se pari lind veten e pastaj te pranishmit. Olivie

Artisit I madh eshte gjithmone nje I plagosur I madh. Valesi

Kur artisit zbulon realitetin e ri, ai s’e ben kete per vete, ai e ben kete per te tjeret, per te gjithe ata qe duan te dine ne cfare bote jetojne, nga vijne dhe ku shkojne. Ai prodhon per bashkesine. Fisheri

Artidti duhet te jete I vetmuar dhe I zgjuar te veshtroje ate qe sheh, duhet te flase me vete duke zgjedhur me te miren. Da Vinci 

Add comment

Artikujt e rinj

article thumbnail

9 mënyra per te ndryshuar jetën dhe fituar vetbesim   Vetbesimi thone se eshte celsi i suksesit.Te kesh vetbesim ka shume rendesi ne te gjitha aspektet e jetes. Njerezit qe kane nje vetbesim te u [ ... ]

Restoranti Kinez
21 Janar 2014

Warning: Division by zero in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 343

Warning: Division by zero in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 348

Warning: getimagesize(/home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/images/https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/q75/s720x720/1604843_10202685121506259_810752241_n.jpg) [
function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 251

Warning: imagecreatefromjpeg(/home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/images/https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/q75/s720x720/1604843_10202685121506259_810752241_n.jpg) [function.imagecreatefromjpeg]: failed to open stream: No such file or directory in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 264

Warning: imagecreatetruecolor() [function.imagecreatetruecolor]: Invalid image dimensions in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 265

Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 267

Warning: imagejpeg(): supplied argument is not a valid Image resource in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 269

Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home1/valer/public_html/mendopozitiv.com/modules/mod_latestnewsplusdate/helper.php on line 270
article thumbnail

        UMP/ “Eksplorojme vendin tone” Kete rradhe nuk shkuam shume larg. Koha jo shume e favorshme na bllokoi ne Tirane ndaj vendosem te hedhim syte rrotull per te gjetur dicka te  [ ... ]